- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeNizozemsko nebude od úterý dostávat plyn od Gazpromu

Nizozemsko nebude od úterý dostávat plyn od Gazpromu

Nizozemská plynárenská firma GasTerra oznámila, že od úterý 31. května nebude dostávat plyn od ruského Gazpromu.
Nizozemská plynárenská firma GasTerra oznámila, že od úterý 31. května nebude dostávat plyn od ruského Gazpromu. Jako důvod společnost uvedla, že se odmítla přizpůsobit požadavku Moskvy platit za dodávky v rublech. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Reuters a DPA.

GasTerra, která nakupuje a obchoduje s plynem ve prospěch nizozemské vlády, oznámila, že nesouhlasila s novým ruským systémem plateb za plyn a od 31. května se dodávky plynu od Gazpromu zastaví. Společnost měla původně dovážet plyn od ruské společnosti do konce září, přičemž za toto období měl plynárenský koncern dodat firmě GasTerra 2 miliardy kubických metrů (m3).

Night view of the city of St. Petersburg, view of the skyscraper business center of Gazprom, Lakhta center. the tallest building in Europe.Reflection in noise shield

Nizozemsko však kvůli zastavení dodávek zemního plynu od Gazpromu problémy mít nebude. GasTerra dodala, že 2 miliardy m3 plynu, které měl do října dodat Gazprom, mezitím nakoupila od jiných dodavatelů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek