- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeNa jedno tankování sleva 100 až 200 Kč

Na jedno tankování sleva 100 až 200 Kč

„Bohatý stát, který díky inflaci a oživení spotřeby přišel k dodatečným daním (+10+5 = 15 mil. eur měsíčně) jako slepé kuře k zrnu, by se měl podělit s plátci a hlavně chudým ulevit nižší daní (8 mil. eur na spotřební dani a DPH), ne ji držet nejvyšší úrovni v regionu,“ argumentuje na sociální síti poslanec SaS Marián Viskupič.

Viskupič zveřejnil na sociální síti návrh, který nabízejí koaličním partnerům. „Ke kompenzování nárůstu konečných cen paliv jsme navrhli snížení DPH (potřeba individuální výjimky EK, odmítnuté ministrem financí). Jako další možnost jsme navrhli a v současnosti diskutujeme o snížení spotřební daně,“ konkrétně:

Young African American businessman sipping fuel into his car tank at the gas station.

na benzin z 51,4 centu na 43 centů/1litr
na naftu z 36,8 centa na 34 centů/1litr
Viskupič tvrdí, že v obou případech má EU stanovený limit (minimální spotřební daň) na úrovni 36 centů pro benzíny a 33 centů pro naftu.

Poslanec přitom argumentuje tím, že ve středoevropském regionu má Slovensko dlouhodobě nejvyšší spotřební daň na benzin a jako jediné v regionu nepřijalo žádnou kompenzaci.

Na 100 litrech paliva by po přijetí návrhu podle propočtů poslance spotřebitel ušetřil 10 eur, u menší nádrže malých aut při natankování 50 litrů by jednorázově ušetřil 5 eur.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek