- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníFirma na prodej aneb chcete si rozšířit podnikatelské portfolio?

Firma na prodej aneb chcete si rozšířit podnikatelské portfolio?

I když to tak na první pohled nemusí vypadat, je období ekonomických krizí skvělé pro rozšíření podnikatelských aktivit. Během této doby totiž řada konkurenčních firem skončí svou činnost, takže pokud se opíráte o dostatečně silnou finanční základnu, pak byste měli přemýšlet o zakoupení nové společnosti. Fungující firma na prodej totiž může představovat velice výhodnou investici do budoucna, neboť se mohou vložené prostředky mnohonásobně zhodnotit.

Kde takové firmy hledat?

Pokud máte zájem o aktivní firmy na prodej, pak se musíte obrátit na specializovanou poradenskou společnost. Fungující firma na prodej totiž nebude nabízena v běžných inzerátech, protože s jejich pomocí by nedokázala oslovit vhodnou cílovou skupinu. Oproti tomu renomovaná firma disponuje širokou databází fungujících společností určených k prodeji. Sami si tak můžete vybrat a rozhodnout, který podnikatelský nápad chcete převzít a investovat do něj finanční prostředky.

Na co si dát pozor?

Prodej firmy od neprověřeného prodejce však představuje značné riziko, jemuž se pochopitelně chcete vyhnout. Ve výjimečných případech se totiž může stát, že podnikatel potenciálnímu kupci zatajuje důležité informace, které mohou ovlivnit nejenom prodejní proces, ale také následné převzetí podnikatelské činnosti. Proto se neváhejte obrátit na specializovanou firmu prověřující veškeré aspekty fungujících společností. Díky ní byste tak neměli naletět podvodníkům.

Potřebujete poradit?

Prodej firmy však stále představuje značnou administrativní zátěž, kterou určitě nechcete sami podstupovat. V tomto ohledu se naštěstí můžete spolehnout na zkušené odborníky disponující několikaletou praxí v oblasti prodeje firem. Samozřejmostí je výběr společnosti podle vašich kritérií, aby nová firma dokonale zapadala do vaší dlouhodobé strategie a abyste byli schopni její činnost dále rozvíjet.

Přemýšlíte-li o dalším rozšíření podnikatelských aktivit, pak je koupě firmy na prodej ideální možností. Díky ní se totiž relativně snadno dostanete k dalšímu výdělečnému nápadu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek